Zamyslete se nad sebou: ,,Opravdu musím jíst maso, nosit kožichy a používat výrobky testované na zvířatech?" Nepodporujte vraždění a týrání zvířat!

Záleží to na vás

24. dubna 2009 v 21:21 | www.svobodazvirat.cz |  Cirkusy
To, jak bude zacházeno se zvířaty v cirkusech, záleží na tom,
jak se k jejich chovu budeme stavět my všichni.


Ale co můžete udělat vy, kteří čtete tento text?
Zde je několik rad:

1. Nenavštěvujte cirkusová představení se zvířaty.

2. Nenavštěvujte ani otevřené zvěřince, které jsou u každého cirkusu.

3. Vysvětlete svým dětem, pokud chtějí navštívit cirkus, že zvířata zde chovaná nejsou v dobrých podmínkách. Vezměte je raději na procházku v přírodě nebo do dobré zoologické zahrady, kde jsou pro zvířata kvalitní podmínky.

4. Napište dopis svému zastupiteli na městském úřadě, kde se povolují jednotlivá cirkusová vystoupení, aby neposkytovali cirkusům se zvířaty možnost vystupovat ve vašem městě. Z příkladů v cizině je vidět, že je toto možné a je spousta příkladů měst, kde takové cirkusy nesmějí vystupovat.

5. Upozorněte příslušnou veterinární správu na přítomnost cirkusu ve vašem městě (cirkusy se někdy opomíjejí vůbec přihlásit - což je jejich povinnost) a vyžádejte si zde kontrolu a písemné výsledky. Veterinární správa je při podezření na špatné zacházení se zvířaty povinna reagovat a sdělit vám výsledky kontroly.

6. Pořizujte fotografie nebo videozáznamy vámi zjištěných cirkusů, zjišťujte počty zvířat a informujte nás. Je to veliká pomoc při mapování všech cirkusových zařízení.

7. Pokuste se získat sponzory, dobrovolné dárce a informujte veřejnost o naší Koalici a věcech souvisejících

8. Upozorňujte nás na jakékoliv informace o cirkusech a věcech kolem ochrany a chovu zvířat
Buďte aktivní a rozšiřujte informace o špatných podmínkách v cirkusech ve svém okolí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aanis aanis | 3. května 2009 v 12:07 | Reagovat

:-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-! trpnost století!! cirkusy sou SUPER A NE TÝRÁMÍ TĚCH PÁCHNOUCÍCH POTVOR!!!!!!!!!!!!!!! :-!  :-!  :-!

2 Vojta Vojta | E-mail | Web | 12. května 2009 v 23:17 | Reagovat

[1]: Jestli si myslíš že cirkusi jsou super tak patříš mezi ty lidi co mají radost s týrání zvířat. Představ si jak by ses cítil kdyby tě někdo praštil pokaždý kdyš by ses něco nechtěl naučit jako to dělají v cirkusech.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.