Zamyslete se nad sebou: ,,Opravdu musím jíst maso, nosit kožichy a používat výrobky testované na zvířatech?" Nepodporujte vraždění a týrání zvířat!

Argumentace na téma vivisekce

19. května 2009 v 22:00 | www.ohz.cz |  Vivisekce
Díky pokusům na zvířatech by nebyl možný medicínský pokrok
Mezi člověkem a zvířetem stojí velké fyziologické rozdíly. Pokusy na zvířatech jsou zavádějící, protože dokonce i reakce různých živočišných druhů na drogy, nemoce, léky apod. jsou absolutně rozdílné. Sto roků trvající vivisekce nedokázala dát lidstvu žádné účinné léčebné metody pro nejzávažnější nemoce, např. na nádory. Léčba nádorů chemoterapií má takové těžké vedlejší účinky, že někteří lékaři považují ne za úmrtí nádor, ale následky léků, aplikovaných nemocnému. Výsledkem pokusů na zvířatech jsou také preparáty s mohutnými vedlejšími účinky, vyvolávající znetvoření plodu (contregan, paracetamol apod.), látky poškozující zdraví člověka a další a další.

Očkovací látky, vyvinuté pokusy na zvířatech, nemají žádný vliv na neštovice, záškrt, dětskou obrnu, tuberkulózu, černý kašel a tetanus. V dobách, kdy se začínalo s masivním očkováním byly tyto nemoce již na ústupu. Bylo to díky lepším sociálním podmínkám, hygieně a stravě. Existují statisíce zdokumentovaných a před veřejností tajených případů na celém světě kdy očkování způsobilo smrt, celoživotní poškození, znetvoření a další těžké vedlejší následky. (Více v knize Das Tabu der Impfungen - Tabu očkování). Krevní transfuze byla díky pokusům na zvířatech opožděna o 200 roků, transplantace rohovky o 90 roků. Kdyby nebylo náhodného požití a vyléčení člověka ze zápalu plic, neznali bychom penicilin (byl testovaný na morčatech, u kterých způsoboval smrt). Nezávisle na medicínském využití a škodách vivisekce, jsou živá zvířata vystavována bolestem a utrpením. Prakticky všechna zvířata jsou po ukončení experimentů usmrcena. Na toto člověk nemá právo. Pokusy na zvířatech jsou morálně nepřijatelné.

Vědecký pokrok je důležitější než zdraví a život zvířat
Věda toho již mnoho objevila. Začínaje kolem a konče u počítačů. Ale také palečnice a atomové bomby. Skoro vždy věda také zneužila výsledků výzkumu (např. při objevu atomu, zneužití jedovatých látek atd. atd.), které také pocházely z výzkumu na zvířatech. Není morálně přípustné, aby pokrok šel ruku v ruce se zneužíváním a utrpením.

Vivisekce by se neprováděla, kdyby nebyla nutná
Jen např. ve Velké Británii je k dostání 18.000 medikamentů, u kterých bylo předepsáno, že se musí testovat na zvířatech. Jak se však ukázalo, jen 200 z těchto 18.000 medikamentů bylo skutečně nutných. Další medikamenty byly jen varianty na tyto léky produkované gigantickými farmaceutickými koncerny.

Utrpení zvířat je redukováno na minimum
Následující experiment je úplně běžní: při draize-testu jsou testované látky nakapány do oka znehybněného králíka. Králíci nemají tolik slz, aby se mohla testovaná látka vyplavit. Při LD-50-testu je týráno k smrti několik množství zvířat až do té doby, než polovina zemře na otravu. U laboratorních zvířat jsou uměle vyvolávány smrtelné nemoce nemoce, jsou vystavovány experimentálně psychickému stresu, jsou jim způsobovány popáleniny, opařeniny, jsou týrána elektrošoky, zraňována a mrzačena. Všechny tyto experimenty se provádějí u 60 - 70 % všech pokusných zvířat bez jakékoliv narkózy.

Lidé jsou důležitější než zvířata
Lidé argumentují tím, že je naše inteligence vyšší v porovnání se zvířaty. Je však život například postižených lidí, či lidí s nízkým IQ méněcenný, než život normálního člověka? Pokud objektivně zhodnotíme roli člověka na této planetě, snadno dojdeme k závěru, že lidská rasa je ten nejdestruktivnější a nejvíce tuto planetu ničící a ohrožující druh. Naše inteligence nás činí zodpovědnými nejen za nás samotné, ale také také za osud této planety a všeho živého na ní. Je nezodpovědné naši inteligenci používat jako zástěrku oprávnění pro zabíjení druhých a to nejen zvířat, ale během mnoha staletí a proběhlých válek lidí samotných.
Většina látek byla stejně na zvířatech testována
To je sice pravda, minulost již změnit nemůžeme, ale zato přítomnost a budoucnost. Nakupujme produkty firem, které nepoužívají testy na zvířatech a tímto příkladem donuťme firmy ostatní s vivisekcí přestat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete aby byl zákaz všech pokusů na zvířatech?

Ano
Ne
Je mi to jedno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.