Zamyslete se nad sebou: ,,Opravdu musím jíst maso, nosit kožichy a používat výrobky testované na zvířatech?" Nepodporujte vraždění a týrání zvířat!

Prosinec 2009


Desatero správné výživy.

16. prosince 2009 v 19:19 | http://www.knivic.unas.cz/ortomolekularni.htm |  Vegetariánství/ veganství
1) Hlavní příčinou, proč lidé brzy umírají a často podléhají nemocím, jsou chyby ve stravování.

2) V důsledku mylného názoru, že bílkoviny dávají sílu, jíme příliš mnoho masa. To vyvolává jeho zahnívání ve střevech a intoxikaci krve.

3) Nesprávnou přípravou jídel, zejména dlouhým vařením, ničíme vitaminy a vyvarujeme z potravy užitečné minerální soli.

4) Přílišná konzumace bílého chleba, pečiva, sladkostí a cukru způsobuje nadbytek kyselin v krvi a neustálé kvašení uhlovodanů v žaludku. Přitom chronický nedostatek zásadité stravy znemožňuje tyto kyseliny neutralizovat.

5) Naše strava trpí nedostatkem syrové zeleniny a ovoce (zejména v zimních měsících), z toho pramení nedostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků, a prvků s antioxidačními účinky.

6) Málo pohybu, zejména při sedavém zaměstnání, společně s uvedenými nedostatky vede ke špatné činnosti žaludku a tlustého střeva, zácpám a otravě celého organismu v průběhu mnoha let. Užívání projímadel situaci jen zhoršuje.

7) Nadměrné konzumování masných výrobků, zejména salámů, vývarů, ostrých masových omáček, a přílišné pití alkoholu, hlavně piva, ničí předčasně ledviny a játra.

8) Přejídání a nesprávné kombinování potravin vede k poruchám látkové výměny, které léčíme často zbytečnými léky s mnoha vedlejšími účinky. Zapomínáme, že východiskem je strava správně složená alespoň z poloviny ze syrové zeleniny, ovoce, ořechů a semen mnoha rostlin.

9) Jíst hlavně ovoce a zeleninu v syrovém stavu, maso jen zřídka a libové, pokud možno nahrazovat rybou.

10) Omezit chleba, který je špatně tráven, kysá a produkuje velké množství plynů. Proto musíme chléb hodně žvýkat. Nikdy ho nejíme se škroby. Člověk by měl jíst chléb do pětačtyřiceti let, po padesátce už ne a nahradit by ho měly ořechy. Chléb jako příloha k masu se nedoporučuje, protože společně s masem nebude dobře stráven a zabrání štěpení bílkovin. Jako samostatné jídlo chléb - hrubozrnný či z naklíčeného obilí je pro organismus dokonce nezbytný.

Evropská komise přijala alternativní metodu nahrazující krutý test na králících

3. prosince 2009 v 21:12 | www.pokusynazviratech.cz |  Vivisekce
Evropská komise minulý týden přijala první pozměňovací návrh k nařízení o testování chemických látek (REACH). Nařízení bylo změněno v tom smyslu, že dvě již platné testovací metody byly aktualizovány a čtyři nové byly přidány. Patří k nim i nová testovací metoda in vitro, která napomůže snížení počtu zvířat, používaných k testování dráždivosti kůže V současnosti jsou k těmto účelům nejčastěji používáni králíci. Znamená to, že králíci již nadále nemohou být ke zjišťování dráždivosti chemických látek, biocidů a kosmetiky využíváni.

Alternativu ke zmíněnému testu dráždivosti kůže na králících představuje metoda in vitro, která používá kůži darovanou lidskými dobrovolníky. Je k dostupná pod komerčními názvy EpiSkin, EpiDerm a SkinEthic.

Tento pozměňovací návrh k nařízení o testování chemických látek na zvířatech, přijatém v květnu 2008, vychází ze závazku Evropské komise zrychlit dostupnost alternativních testovacích metod. Nařízení REACH (registrace, hodnocení a povolování chemických látek) určuje kritéria, podle nichž se bude určovat, zda jsou běžně používané chemické látky nebezpečné pro zdraví lidí a životní prostředí a zda vůbec spadají pod regulaci v rámci nařízení REACH . Také ostatní legislativa zabývající se kosmetikou, čistícími prostředky a biocidy využívá testovacích metod, stanovených v tomto nařízení. Změna vstoupí v platnost tři dny po svém zveřejnění v Úředním věstníku.

Organizace na ochranu zvířat se dlouhou dobu snažily Evropskou unii přesvědčit k tomu, aby přijala tuto novou metodu testování dráždivosti kůže, jejíž platnost schválilo Evropské centrum pro validaci alternativních metod (ECVAM) již v dubnu 2007. Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) vítá, že se tak nyní stalo, nicméně je zklamána, že Evropské unii trvalo dva roky, než přijala tuto schválenou a lehce dostupnou alternativu a zařadila ji do evropské legislativy.

Makak Malish

2. prosince 2009 v 21:50 | YouTube - animalexistence |  Vivisekce

Tento záznam byl natočen skrytou kamerou v čevenci 2001. Primáti jsou drženy v suterénu bez ventilace, trpí žízní, aby lépe spolupracovaly a přes víkend trpí i nedostatkem jídla. Makak Malish je ze suterénu převezen pod kartonovou krabicí a na sále připraven k operaci bez přítomnosti veterináře. Záznam neukazuje celou operaci, která trvala několik hodin, při níž nebyl Malish plně pod anestetiky, navíc anestetika, která byla použita měla 6 let prošlou záruční lhůtu a dávkování nebylo správné. Během operace byla Malishi odstraněna část lebky, vyvrtána díra a byly instalovány přístroje, které byly upevněny 20 šrouby. Operace neukazuje zavedení drátu do Malishova levého oka. Malish byl oddělen od matky, když mu bylo 10 měsíců a byl prodán na mozkové výzkumy. Během let jsou Malishovi do mozku vkládány elektrody skrz komory, které jsou připevněny k jeho lebce.